Kuligi w beskidach

Oferta weselna

Kapela góralska - Oferta weselna

OFERTA ŚLUBNA I WESELNA KAPELI GÓRALSKIEJ KARPACKIE ZBÓJE

Serdecznie polecamy i zachęcamy pary, które zdecydowały się na powiedzenie sakramentalnego TAK! Nasza oferta weselna jest bardzo rozbudowana i składa się z wielu modułów począwszy od dekoracji kościoła i sali weselnej w stylu FOLK, wyprowadzin pani i pana młodego z domu w asyście naszej kapeli góralskiej, poprzez oprawę mszy świętej po góralsku aż do oczepin i napadu zbójnickiego na weselników. To co nas wyróżnia to kompleksowość w organizacji góralsko – zbójnickich wesel i ślubów. Sam zobacz i posłuchaj jak wyglądają wesela w oprawie góralsko – zbójeckiej. Kliknij w link, który przekieruje Cię na nasz serwis na YouTube

Kapela góralska - Oferta weselna

GÓRALSKA OPRAWA ŚLUBU I WESELA

Wesela z Karpackimi Zbójami są zawsze huczne, kolorowe i obfite w wielość atrakcji! Jesteśmy ludźmi z charakterem, szanujemy tradycje i gwarę naszych przodków. W Beskidach, Pieninach, na Orawie, Spiszu i na Podhalu góralska tradycja weselna jest wciąż żywa. Nasza zbójnicko – góralska drużyna składa się z muzykantów właśnie z tych regionów. Głęboko zakorzeniona góralska i zbójnicka tradycja sprawia, że te tereny do dziś stanową miejsce magicznych obrzędów i rytuałów, które czynią ten najważniejszy dzień w życiu wyjątkowo barwnym i pięknym. W górach na weselach tańce i śpiewy do białego rana trwają dwa a czasami nawet kilka dni.

Kapela góralska - Oferta weselna

ORGANIZACJA WESELA GÓRALSKIEGO

Góralskie wesele to murowana zabawa do białego rana! Do tańca przygrywa nasza kapela góralska i brygada zbójnicka Karpackie Zbóje. Wyrazista, dynamiczna, energiczna i pełna głośnych okrzyków muzyka porywa wszystkich do tańca. A ten według tradycji pokazać miał siłę mężczyzny, szczególnie zbójnicki – tzw. taniec orężny. Taniec zbójnicki miał zwrócić uwagę partnerki i olśnić ją! Nasi tanecznicy pokażą Wam jak się tańczy zbójnickiego! Hej! Proponujemy Państwu organizację wesela góralskiego! Wiemy, że jest wiele par, które marzą o prawdziwym góralskim weselu i chcą przeżyć ten najpiękniejszy moment w życiu w góralskiej scenerii, w góralskim klimacie, z góralskimi pytacami, druchnami, drużbami, starościnami, dobrą kapelą góralską i z góralską smaczną kuchnią.

Kapela góralska - Oferta weselna

GÓRALSKIE KLIMATY NA ŚLUBIE I WESELU

Góralskie klimaty, góralskie stroje, gwara góralska, unikatowy i ludowy klimat imprezy. Zobaczycie Państwo co gra w duszy i sercu każdego rdzennego górala! Wesoły program artystyczny obejmuje pieśni weselne górali beskidzkich, podhalańskich lub pienińskich, tradycyjne zabawy góralskie i zbójeckie, pieśni biesiadne, śpiew, weselne przyśpiewki, taniec oraz góralski humor. Istnieje możliwość przeprowadzenia weselnych oczepin, zabaw, konkursów tanecznych i zręcznościowych. Wyjątkowa i niezapomniana oprawa uroczystości związanych z tym szczególnym wydarzeniem obejmuje: wyprowadzenie z domu Młodej Pani, Młodego Pana, oryginalną oprawę muzyczną mszy ślubnej, wspólne śpiewy podczas weseliska, żywą muzykę przy składaniu życzeń, wstawkę muzyczną w trakcie wesela – zabawy, konkursy, wodzirej. Każde wesele, duże czy małe będzie zawsze z Nami doskonałe, HEJ!

Kapela góralska - Oferta weselna

NAPAD ZBÓJNICKI NA WESELU? DLACZEGO NIE?!

Napad zbójnicki… porwanie Pana Młodego … zakucie w dyby …próby ognia, wody i siły… golenie toporem! To tylko niektóre z atrakcji weselnego wieczoru. Pokazy i nauka tańca góralskiego, Ocepiny Panny Młodej w asyście góralskich drużbów i pytacy. Wszystkiemu przygrywa kapela góralska. Jeśli jeszcze do tej pory nie byliście na weselu góralskim, to właśnie trafiła się niesamowita okazja, aby zobaczyć na żywo! Dopełnieniem zabawy na góralskim weselisku jest złożenie przysięgi zbójeckiej przed Harnasiem i jego zbójnikami. Nie tylko swojemu chłopu i swojej gaździnce będziecie musieli przysięgać wierność! Hej! Doskonałe janosikowe śpasy zapewnią Gościom zbójnicy i góralki z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje. W Państwa gestii będzie tylko zaproszenie zacnych Gości na to wyjątkowe wydarzenie!

Kapela góralska - Oferta weselna

ZBÓJECKA ZABAWA PODCZAS TWOJEGO WESELA

Gwarantujemy wspaniałą zbójecką zabawę oraz piękne wspomnienia. Dajemy ci taką możliwość! Hej! To ta oferta skierowana jest właśnie dla Was! Zapraszamy wszystkich Młodych, którzy planują swoją uroczystość weselną do skorzystania z naszej oferty wesela na góralską lub zbójnicką nutę! Zorganizujemy Wam wszystko na góralską nutę! Wybierzemy odpowiednie miejsce na ślub (romantyczne kościółki i sanktuaria maryjne w Beskidach i nie tylko), zarezerwujemy nocleg w bardzo dobrych i sprawdzonych obiektach, wybierzemy najlepszą karczmę, ustalimy oryginalne i regionalne menu, zorganizujemy pięknie przystrojone powozy góralskie i konie jak również przygotujemy dla Was oryginalne folkowo – zbójeckie zaproszenia na Waszą uroczystość. Pomożemy w zaaranżowaniu na góralską nutę sali weselnej (hotel, pensjonat, karczma, dom weselny, remiza strażacka).

Kapela góralska - Oferta weselna

ZBÓJECKIE ŚPASY NA WESELU! HEJ!

Wspólnie ułożymy też program góralskiego wesela. Nasza kapela Karpackie Zbóje zagra Wam do ślubu i podczas zabawy weselnej. Zorganizujemy Wam zbójnickie śpasy na wesoło (zabawy integracyjne po góralsku), góralskie oczepiny, a potem możecie się pobawić do białego rana z naszym DJ Janosikiem lub z zaprzyjaźnionym i sprawdzonym zespołem muzycznym. Wszystkie stoły będą przystrojone na góralską nutę! W naszym zbójeckim teamie mamy też profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Do Państwa będzie należało jedynie zaproszenie weselników! Resztą zajmiemy się my! Hej!

Kapela góralska - Oferta weselna

OPRAWA GÓRALSKA NA ŚLUBIE I WESELU

Kapela góralska Karpackie Zbóje w składzie: 4/7 muzykantów wraz z wokalistą (górale, góralski, zbójnicy i frajerki, baca wodzirej, gawędziarz – multiinstrumentalista, dudziarz).

Instrumenty: dwoje skrzypiec, altówka, akordeon/ heligonka i kontrabas / bas góralski, róg pasterski, trombita, piszczałki, fujarki, okaryna, dudy żywieckie – koza).

Kapela góralska Karpackie Zbóje proponuje Państwu oprawę całego ślubu bądź wybranego fragmentu uroczystości ślubnej i weselnej.

Kapela góralska - Oferta weselna

WYPOŻYCZ NA SWOJE WESELE!

Chcesz na swoją weselną sesję zdjęciową wypożyczyć stroje folkowe lub góralskie? Nie ma sprawy – wypożyczysz je u nas!

Nie masz profesjonalnego sprzętu estradowego, muzycznego i oświetlenia na salę weselną? Nie ma sprawy – wypożyczysz go u nas!

Nie masz sprawdzonego DJ na swoje wesele? Nie ma sprawy – zarezerwujesz go u nas!

Nie masz sprawdzonego zespołu muzycznego na swoje wesele? Polecamy usługi naszego zespołu weselnego FOLK-ZBÓJE!

Chcielibyście pojechać do kościoła góralską bryczką, karocą lub saniami? Nie ma sprawy – zarezerwujesz ją u nas!

Kapela góralska - Oferta weselna

IDEALNY SCENARIUSZ GÓRALSKIEGO WESELA

Po przybyciu na weselisko kapeli Karpackie Zbóje nastąpi przywitanie Pary Młodej, góralskie wzniesienie toastu i zabawa iście po zbójnicku! W naszym składzie zespołu mamy góralskiego wodzireja, bacę, który potrafi doskonale poprowadzić każdy program weselny! Oferujemy Państwu zabawę góralską połączoną z góralsko – zbójnickimi oczepinami (napad zbójnicki, porwanie pana młodego, zakucie go w dyby, góralskie śpasy, gry, zabawy, konkurencje sprawnościowe po góralsku). Po zbójnickich konkurencjach może nastąpić zabawa z naszym sprawdzonym DJ Janosikiem wraz z karaoke po góralsku lub zabawa z naszym zespołem weselnym Folk – Zbóje. Dysponujemy całym nagłośnieniem i oświetleniem na uroczystość weselną (lasery, głowice ledowe, domownice). Wszelkie szczegóły są ustalane zawsze przed występem! Oferujemy z naszej trony dużą elastyczność cenową i najwyższy możliwy poziom naszych góralsko – zbójnickich usług!

Kapela góralska - Oferta weselna

WYPROWADZINY PANA MŁODEGO

Karpackie Zbóje mogą zagrać u Pana Młodego i wyprowadzić go w takt przyśpiewek śpiewanych z tej okazji, przywitać Pana Młodego u Młodej Pani i odpowiednio zaśpiewać przy tej okazji jak i przy błogosławieństwie.

Wyjście Pana Młodego. Oprawa muzyczna Błogosławieństwa i wyjścia z domu Pana Młodego. Zbójnicki scenariusz:

I. Śpiewka na powitanie – przybycie zbójnickich muzykantów;
II. Przyśpiewki dla Pana Młodego – śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pana Młodego;
III. Błogosławieństwo – muzyka w miejscu błogosławieństwa Pana Młodego przez rodziców;
IV. Przyśpiewki na wyjście – śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pana Młodego do wyjazdu rodziny po Panią Młodą;

Kapela góralska - Oferta weselna

WYPROWADZINY PANI MŁODEJ

Wyjście Pani Młodej. Oprawa Błogosławieństwa i wyjścia z domu Pary Młodej. Zbójnicki scenariusz:

I. Śpiewka na powitanie – przybycie muzykantów;
II. Przyśpiewki dla Pani Młodej – śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pani Młodej
III. Przyśpiewki dla Pana Młodego – powitanie Pana Młodego;
IV. Błogosławieństwo – muzyka w miejscu błogosławieństwa Pary Młodej przez rodziców;
V. Przyśpiewki na wyjście – śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pani Młodej do wyjazdu rodziny do Kościoła.

Kapela góralska - Oferta weselna

OPRAWA ŚLUBU PO GÓRALSKU

Oprawa Liturgii w Kościele;

I. Granie kapeli Karpackie Zbóje przed kościołem;
II. Granie podczas Mszy w następujących miejscach Liturgii: przed rozpoczęciem Mszy, na Ofiarowanie, na Komunii;
III. Po zakończeniu uroczystości ślubnej Młoda Para wyjdzie w asyście górali przed szereg zbójników, którzy będą strzelać z pistolców na wiwat i którzy łącząc ciupagi stworzą swego rodzaju tunel pod którym na szczęście ma przejść Młoda Para.
IV. Granie po mszy przy składaniu życzeń;

Kapela góralska - Oferta weselna

MUZYKANCI Z KAPELI GÓRALSKIEJ KARPACKIE ZBÓJE PRZY OBIEDZIE WESELNYM

Granie do obiadu – program 1 h.

Zbójnicki scenariusz:

I. Śpiewka na powitanie przed karcmą, domem weselnym, remizą;
II. Granie i śpiewanie podczas obiadu;
III. Blok muzyczny – na pożegnanie;

Kapela góralska - Oferta weselna

GÓRALSKIE ODWIEDZINY WESELNIKÓW

Przybycie muzykantów na wesele – program 2 h. Scenariusz:

I. Śpiewka na powitanie;
II. Przyśpiewki góralskie (dla Pary Młodej, dla rodziców weselnych, dla starostów);
III. Blok Muzyczny;
IV. Przerwa;
V. Blok muzyczny;
VI. Zabawa dla gości;
VII. Przerwa;
VIII. Blok muzyczny;
IX. Zabawa dla gości;
X. Przerwa;
XI. Blok muzyczny – na pożegnanie.

Kapela góralska - Oferta weselna

OCZEPINY PO GÓRALSKU

Biesiada góralska z oczepinami. Karpackie Zbóje zapraszają weselników do koła. Goście tańczą w kole w takt muzyki, zapraszamy do koła Parę Młodą, Rodziców weselnych, Starostów, Świadków i śpiewamy i gramy im wszystkim Sto lat. Potem w kole zostaje sama Pani Młoda i Pan Młody. Pani Młoda siada na krześle a wszystkie panny na wydaniu tańczą dookoła niej. Młody stara się przedrzeć przez krąg panien i zdjąć Pannie welon. Gdy mu się to udaje oddaje welon Pannie Młodej, która  zamyka oczy i dziewczyny zaczynają tańczyć. W pewnym momencie Panna Młoda rzuca welonem. Ta panna co go złapie zostaje „nową panią młodą” i najszybciej z wszystkich panien wyjdzie za mąż. Wszyscy śpiewają „Sto lat” dla nowej pary młodej.

Kapela góralska - Oferta weselna

OCZEPINY PO GÓRALSKU

Potem przychodzi kolej na Pana Młodego, kawalerów i rzucanie muchą. Gdy zostanie wytypowany „nowy pan młody” Młodzi Państwo siadają na dwóch krzesłach i zaczynają się przyśpiewki raz na Pana Młodego raz na Panią Młodą. Po przyśpiewkach Matka Pani Młodej w asyście panien zawiązuje czepiec na głowie pani młodej według wskazówek wodzireja a Panu Młodemu wodzirej nakłada kapelusz na głowę i obcina nożem sznurki od kapelusza oddając je Pani Młodej. Po oczepinach goście śpiewają „sto lat dla Młodej Pary”. Na koniec Karpackie Zbóje zapraszają gości do wspólnego walczyka wraz ze Starą i Nową Parą Młodą. Na hasło wodzireja wszyscy siadają do stołów i piją zdrowie Pary Młodej.

Kapela góralska - Oferta weselna

NAPAD ZBÓJNICKI NA WESELNIKÓW

Zbójnicki scenariusz:

I. Napad zbójnicki – (huki, strzały, zbójnicka zadymka) – porywamy przypadkowe osoby z gości weselnych i zapraszamy je na scenę (możemy porwać też Pana Młodego lub Panią Młodą);
II. Specjalne przywitanie Gości ciupagą przez harnasia!
III. Na początku zakuwamy daną osobę w dyby i następuje golenie w dybach, chrzest zbójnicki, próba ognia, wody. Zakuta w dyby osoba musi się napić zbójeckiej okowitki, cały czas harnaś zagaduje daną osobę, jest śmiesznie i wesoło, opowiada kawały, przypowiastki góralskie, tym samym wprowadza rubaszny humor zbójnicki. Zaczyna się wspólne muzykowanie i śpiewy! Muzyka góralska (piosenki góralskie polskie i słowackie). Poszczególne utwory muzyczne przedzielone są harnasiowymi kawałami, zbójeckimi anegdotami i góralskimi dialogami.

Kapela góralska - Oferta weselna

NAPAD ZBÓJNICKI NA WESELNIKÓW

Przywozimy ze sobą następujące sprzęty: (dyby, narty – 2 rodzaje, pieniek, karkoska, ziemniaki, kłębki z wełny, piła, ciupagi, palice, drewniane pniaki z uchwytami, glejty bezpieczeństwa – dyplomy zbójnickie, okowitke zbójecką, kilka gadżetów zbójnickich).

Zbójnicy ubrani są w odpowiednie i oryginalne stroje zbójnickie i góralskie i posiadają „zbójeckie sprzęty”, pistolce, ciupagi i palice tworząc realne wyobrażenie sytuacji i odpowiednią atmosferę. Całej zabawie towarzyszy muzyka góralska, oraz degustacja „ognistego trunku”. Prowadzący mówi gwarą, jest dowcipny, opowiada zbójnickie kawały i nieszablonowo prowadzi imprezę. Konferansjer jest jednocześnie wodzirejem, gawędziarzem, a dodatkowo ma na sobie oryginalny strój góralski lub zbójnicki mundur.

Kapela góralska - Oferta weselna

ZBÓJNICKIE ŚPASY NA WESELU

Jak wyglądają zbójnickie śpasy na weselu?

 • nauka tańca zbójnickiego (hajduk, obyrtke, zbójnicki) – wspólna nauka poszczególnych figur tańców góralskich na wesoło;
 • zawody na nartach – 6 osób na czas jeździ na góralskich nartach;
 • picie zbójnickiej okowitki na czas z drewnianej narty z narty;
 • wbijanie gwoździ do pieńka;
 • taniec na obrusach – w trakcie muzyki pary tańczą na dużych obrusach, które w trakcie zabawy są składane na coraz mniejsze części tak że w rezultacie aby nie przekroczyć obszaru obrusa partner musi wziąć partnerkę na ręce;
 • taniec z wałkiem – weselnicy w kółeczku podają wałek sąsiadowi bez użycia rak trzymając go pod brodą, potem pod pachą, potem miedzy udami itp.;

Kapela góralska - Oferta weselna

ZBÓJNICKIE ŚPASY NA WESELU

Jak wyglądają zbójnickie śpasy na weselu?

 • taniec przebieraniec – podczas zabawy goście stoją w kółku i podają sobie nawzajem worek z śmiesznymi ciuchami. Jak muzyka przestanie grać to ten, co aktualnie trzyma worek, musi sięgnąć do niego i ubrać to co wylosuje (majtki, biustonosz, sweter po dziadku);
 • konkurs znajomości gwary góralskiej na wesoło;
 • rozbijanie ciupagą orzecha włoskiego (trzeba trafić ciupagą w orzecha);
 • zbójecki pokaz siły – czyli przenoszenie na czas pni drewna;
 • turniej cięcia drzewa na czas (piła twoja moja);
 • motanie wełny na czas;
 • obieranie ziemniaków na czas;
 • góralska „Chusteczka Haftowana”;
 • złożenie uroczystej przysięgi zbójnickiej przed harnasiem;
 • pasowanie ciupagą lub palicą na zbójnika i frajerkę.

Kapela góralska - Oferta weselna

ZESPÓŁ WESELNY FOLK ZBÓJE

Jeśli chcesz oprócz naszej kapeli góralskiej KARPACKIE ZBÓJE zamówić zespół weselny FOLK ZBÓJE to jest też taka możliwość. Nasz zespól FOLK ZBÓJE to zespół góralski grający największe hity folkowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej od klasyki gatunku po najnowsze pozycje z list przebojów – 100% muzyki na żywo! Gramy największe folkowe hity oraz standardy muzyki polskiej i zagranicznej. Całe góralskie wesele prowadzi, gawędziarz i wodzirej w jednej osobie! W programie, muzyka, tańce, zabawy góralskie, konkursy dla gości i dużo góralskiego humoru. Zespół występuje w barwnych folkowych strojach. Instrumentarium i sprzęt: perkusja, keyboard, gitara solowa, gitara basowa, kontrabas, skrzypce, akordeon. Pełne nagłośnienie nowoczesnym systemem audio wraz z oświetleniem efektownym.

Kapela góralska - Oferta weselna

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ?

Zobacz nasz profil na portalu:

WESELE Z KLASĄ

PLANUJEMY WESELE

ZESPOŁY WESELNE

WESELNI EKSPERCI

Kapela góralska - Oferta weselna

JAK ZADBAĆ O KLIMAT GÓRALSKIEGO WESELA? WYWIAD Z KARPACKIMI ZBÓJAMI!

Wywiad z naszą kapelą

Zapoznaj się z naszymi multimediami:

Zdjęcia z naszych kuligów

Filmy z naszych kuligów

Zdjęcia naszej kapeli góralskiej

Filmy naszej kapeli góralskiej

Kapela góralska - Oferta weselna

REZERWACJA GÓRALSKIEGO WESELA

Dojedziemy do WAS w każdy – nawet najdalszy zakątek naszego kraju! Rezerwacja jest bardzo prosta i odbywa się ON – LINE. Czekamy na rezerwację i zapraszamy do wspólnej zabawy! Hej! Wszystkie usługi na zapytanie z indywidualną kalkulacją! Skorzystanie i zarezerwowanie odpowiednich atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać w naszej siedzibie w Żywcu, dzwoniąc pod numer INFOLINIA: + 48 531 557 086 lub pisząc do nas maila: kontakt@karpackiezboje.pl

Zapraszamy na nasze strony www.karpackiezboje.pl / www.goralomania.pl

BAWMY SIĘ!!!

Bawmy się!

Sprawdź aktualną ofertę
Pozostała oferta kapeli Góralskiej

Dołącz do nas i baw się razem z nami! Hej!