Kuligi w beskidach

Oferta świąteczna

Kapela góralska - Oferta świąteczna

OFERTA ŚWIĄTECZNA KAPELI GÓRALSKIEJ KARPACKIE ZBÓJE

Serdecznie polecamy i zachęcamy osoby prywatne lub też właścicieli firm, korporacji do zabawy razem z naszą kapelą góralską Karpackie Zbóje! Przedstawiamy Państwu możliwość wyboru kilkunastu programów świątecznych w wielu wariantach w plenerze lub też wewnątrz karczmy / hotelu / pensjonatu / restauracji. Dojedziemy do Was w każdy – nawet najdalszy zakątek naszego kraju! Rezerwacja jest bardzo prosta i odbywa się ON – LINE. Czekamy na rezerwację i zapraszamy do wspólnej zabawy! Hej!

Rodzinna atmosfera, góralskie klimaty, wspólne kolędowanie z kapelą góralską Karpackie Zbóje.

Do szopy, hej pasterze…

Kapela góralska - Oferta świąteczna

ZBÓJNICKIE KOLĘDOWANIE I ŚWIĄTECZNE ZABAWY

Oferta ta skierowania jest do hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, karczm, gospodarstw agroturystycznych, które organizują wypoczynek dla Gości podczas Świąt Bożego Narodzenia w Beskidach i nie tylko. Dojedziemy do Państwa gdzie tylko chcecie. Często w tym magicznym okresie w wielu obiektach przebywają i spędzają wigilię firmową grupy zorganizowane, pracownicy firm, nauczyciele. Obiekty w tym wyjątkowym czasie Świąt przystrojone są pięknymi regionalnymi ozdobami świątecznymi, co tworzy niezapomniany, uroczysty, góralski klimat. Oferta ta skierowana jest również dla osób, które chciałyby spędzić po góralsku Święta Bożego Narodzenia z Karpackimi Zbójami u siebie w domu w rodzinnym gronie przy wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

BOŻE NARODZENIE PO GÓRALSKU

W wyjątkowym czasie zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie świąteczne z Karpackimi Zbójami w gronie rodziny, bliskich, pracowników.

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasze myśli kierują się do ubogiej stajenki w Betlejem, w której Maria porodziła Dziecię. Owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie. W tę niezwykłą noc, gwiazda wskazywała drogę spieszącym do Betlejem pastuszkom oraz monarchom ze Wschodu. Gdy chcecie uświetnić swoje Święta – wspaniałym pomysłem jest zamówienie tradycyjnej kapeli góralskiej „Karpackie Zbóje”. Kapela góralska Karpackie Zbóje przywita Gości tradycyjnymi kolędami polskimi, złoży życzenia po góralsku, podzieli się świątecznym opłatkiem.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

ŚWIĘTOWANIE Z GÓRALAMI I ZBÓJNIKAMI

Specjalnie ze sobą wozimy sianko wigilijne, które warto włożyć pod obrus stołu wigilijnego. Mamy ze sobą również na specjalne zamówienie przepiękne i bardzo smaczne góralskie pierniki świąteczne w kształcie serc, na którym możemy napisać co tylko sobie Państwo życzą. Bajeczny nastrojowy czas urlopu w okresie Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Państwu umilić obecnością rdzennych górali z Beskidów, którzy z dziada pradziada kultywują świąteczne tradycje Bożonarodzeniowe. Podzielimy się z Państwem magiczną atmosferą tegorocznej Gwiazdki. Najmilsze chwile przy wspólnym stole na którym króluje polski karp, pachnące grzyby i pierogi, podarujmy sobie nawzajem gdy błyszczy kolorowa choinka i wróży nam spokój i obfitość na przyszły czas.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

GÓRALSKIE ŚWIĘTOWANIE

W błyszczącej bombce odbija się płonąca świeca. Na białym obrusie sianko z opłatkiem a w dłoni pudełeczko z łuską karpia na szczęście. Niech ten przyjazny i wspaniały nastrój towarzyszy nam przez dalsze dni. Świąteczny nastrój, gałązki pachnącego świerku, ciepło kominka, pyszne tradycyjne menu wigilijne, kolorowe świeczki migocące na jedlinach, aromat makowca i nutkę melancholii podarujmy sobie nawzajem, aby ciepła góralska atmosfera gościła w naszym życiu przez cały rok. Pocałunki pod jemiołą, pachnące pierniki, urok śpiewanych wspólnie kolęd, to te niezapomniane chwile, które towarzyszyć będą naszym pracowitym dniom przez długi czas.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

WYJĄTKOWE ŚWIĘTA Z GÓRALAMI

Kapela Karpackie Zbóje przygotowała wyjątkową, uroczystą świąteczną ofertę. W programie świątecznym zagramy i zaśpiewamy dla Państwa nastrojowe góralskie pastorałki i piękne polskie, góralskie kolędy. Całość wzbogacona jest opowieściami i legendami o zbójnikach i góralskich zwyczajach wigilijnych. Przyjedziemy do Państwa z tradycyjną szopką, z Kozą i Gwiazdą. Istnieje możliwość zamówienia Dziadów Żywieckich – Jukacy (przebierańców zwiastujących szczęście i powodzenie w zbliżającym się Nowym Roku).

Coby wesolutko było
Coby w sercach nam się ckniło
Góralskie granie na Święta!

Kapela góralska - Oferta świąteczna

KOLĘDY I PASTORAŁKI Z KARPACKIMI ZBÓJAMI

Co roku spotykamy się przy Wigilijnym Stole. Przygotowujemy to spotkanie długo, pieczołowicie dbając o każdy szczegół, o zachowanie najpiękniejszych polskich zwyczajów przekazanych nam przez rodziców, dziadków… Siadamy do Wieczerzy; śpiewamy kolędy. Zaczynamy od swojskiej, góralskiej – „Hej Malućki, Malućki”, by przypomnieć sobie, że „Dnia jednego o północy” na świat przyszła Radość. Gdy śpiewamy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” to myślimy o naszych juhasach, z naszych Beskidów. Czujemy wtedy, że aniołowie przybyli z „betlejemskiej krainy” znaleźli w Naszym Domu miejsce dla Malućkiej Dzieciny i razem ze starym bacą i juhasami oddalibyśmy Mu z wdzięczności wszystko co mamy najcenniejsze.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

TRADYCYJNE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA PO GÓRALSKU

W końcu odkrywamy, że Jezus zrodził się nie w dalekim Betlejem ale pod Babią Górą. Wtedy odwiedzają nas kolędnicy góralscy, bo taki „Zwycoj z downa bywo wsyndyj„. Śpiewają nam najprawdziwszą góralską kolędę „Jezusicek Malusieńki„. Nawet „Stary Dziad” przyszedł pokłonić się Dziecięciu. Mamy przed oczami „Halę Krupową”, gdzie „w bacowskim sałasie” przyszedł na świat w biedzie Jezus. Jeszcze tylko tradycyjne góralskie życzenia i obdarowani kołocem, moskolickiem i bryndzoską kolędnicy żegnają się z nami bo przecież trzeba dziś odwiedzić każdy Dobry Dom. Góralska gwiazda, która dla nich zaświeciła kiedyś niech nie zgaśnie w naszych domach, niech gra w nich ciągle nową muzykę Góralską, Polską, Naszą.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

TRADYCYJNE KOLĘDOWANIE Z GÓRALAMI

Czas trwania 1,5 h w strojach góralskich w asyście przebierańców:

1. Wejście kolędników z muzyką w asyście przebierańców (Diabeł/Śmierć/Herod/ Żyd);
2. Przebierańcy wskakują na sale i tradycyjnie „w humorystyczny sposób zaczepiają słuchaczy”;
3. Śpiew góralskich kolęd przeplatany opowieściami o góralskich zwyczajach kolędowych i poezją ludową;
4. Pokaz strzelania biczem (stary zwyczaj kolędniczy);
5. Nauka góralskiej kolędy dla gości;
6. Wspólna kolęda górali i gości;
7. Na zakończenie góralskie powinszowania.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

NA JAKICH INSTRUMENTACH ZAGRAMY WAM KOLĘDY I PASTORAŁKI?

Instrumenty na których gramy: skrzypce, altówka, akordeon/ heligonka, kontrabas / bas góralski, róg pasterski, trombita, piszczałki, fujarki, okaryny, dudy żywieckie – koza / gajdy. Na nasz występ dobierzemy te, które będą najbardziej odpowiednie do występu.

Skład osobowy: muzykanci + gwiazdor wodzirej (skrzypce, kontrabas, akordeon) oraz przebierańcy.

Kapela góralska - Oferta świąteczna

SKŁADAMY WAM ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE PO GÓRALSKU

Póki co chcemy złożyć Państwu tradycyjne życzenia Bożonarodzeniowe:

Na scynście! Na zdrowie! Na to Boże Narodzenie!
Żeby sie wom darzyło, mnozyło,
W polu, sopie, na sałasie i oborze,
Żeby się wom rodziła psynicka i groch.
Owiesek zeby był wąsaty, a gospodarz bogaty,
Zeby się dobrze gospodarzyło
A dobytku sporo przybyło
Coby się urodziły ziymniocki i zytko
No i zeby urosła wielko świnia na korytko
Cobyście mieli pełne piwnice i pełne pudła
Gospodyni zeby wom u pieca nie schudła
Zeby dobrze gotowała

Kapela góralska - Oferta świąteczna

SKŁADAMY WAM ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE PO GÓRALSKU

A do kapusty omasty nie załowała
Niech w tej chałupie zgoda gości
A niech sąsiad nie zazdrości
Niech wos sądy omijajo,
A kłopoty się nie trzymajo
Zebyście dostali ziocia z gór
Co by wom przyniósł pieniędzy wór
Córki zeby sie wom dobrze powydawały
A dużo z chałupy nie zabrały
Dzieci by się wom dobrze chowały
A stropiynio nie przyniosły
Zeby na ludzi wyrosły
A na drugi rocek po kolędzie posły.
Tak to Boze dej!

Bawmy się!

Sprawdź aktualną ofertę
Pozostała oferta kapeli Góralskiej

Dołącz do nas i baw się razem z nami! Hej!