Kuligi w beskidach

Oferta dla szkół i przedszkoli

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

ZBÓJNICKA EDUKACJA

Serdecznie polecamy i zachęcamy nauczycieli, dyrektorów szkół, przedszkoli, żłobków do zabawy razem z naszą kapelą góralską Karpackie Zbóje!

Przedstawiamy Państwu możliwość wyboru kilkunastu programów edukacyjnych i rozrywkowych dla dzieci i młodzieży. Dojedziemy do Waszej szkoły w każdy – nawet najdalszy zakątek naszego kraju! Rezerwacja jest bardzo prosta i odbywa się ON – LINE. Czekamy na rezerwację i zapraszamy do wspólnej zabawy! Hej!

„Górole, górole, górolska muzyka. Cały świat łobyndzies, nima taki nika”.

 

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

Kapela góralska KARPACKIE ZBÓJE zaprasza na spotkania z folklorem wszystkie placówki edukacyjne na terenie całej Polski. Dojeżdżamy w każde miejsce. Odwiedzimy każdą placówkę oświatową w kraju z naszymi nieszablonowymi programami edukacyjnymi, które przygotowaliśmy i modyfikowaliśmy od ponad 15 lat, opierając się na naszych bogatych doświadczeniach przy prowadzeniu spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Nasza góralska kapela KARPACKIE ZBÓJE pielęgnuje tradycje naszych ojców, prezentuje folklor góralski łuku karpackiego: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec. Kapela reprezentuje region górali karpackich w muzyce, gwarze i stroju. Członkami zespołu są młodzi i utalentowani muzycy o bogatych, rodzinnych tradycjach muzykowania z wielu regionów góralskich w Karpatach.

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

AMBASADORZY POLSKIEGO FOLKLORU

Swoją muzyką kapela KARPACKIE ZBÓJE uświetnia nie tylko uroczystości rodzinne i kościelne, ale również promuje region karpacki podczas licznych festynów, imprez plenerowych oraz koncertów, prowadzi warsztaty gry na instrumentach ludowych dla najmłodszych adeptów muzyki góralskiej. Nasz zespół uczestniczy w wielu konkursach zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.

Występy kapeli prowadzone są przez wodzireja, gawędziarza, który rozkręci każdą imprezę, wzbogacając zabawę o wesołe góralskie klimaty pełne humoru, tańca, wspólnych zabaw i śpiewów z publicznością. Koncertujemy w kraju i za granicą, ukazujemy piękno góralskich strojów, prezentując urok jaki niesie gwara i muzyka góralska. Jesteśmy ambasadorami polskiego folkloru, góralskiej muzyki i kultury.

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

GÓRALSZCZYZNA PEŁNĄ PARĄ

Dzieci i młodzież zawsze stanowią wyjątkową publiczność. Są bowiem o wiele bardziej wymagające niż grupy dorosłych. W pracy z taką właśnie publicznością mamy ogromne doświadczenie, wiemy jak zaciekawić dzieci, jak poprowadzić występ tak, aby wyniosły z niego garść informacji jednocześnie rewelacyjnie bawiąc się i ucząc. Dzieci i młodzież dzięki naszemu występowi poszerzają swoją wiedzę o szeroko pojętej góralszczyźnie i zbójnickie karpackim oraz umiejętności taneczne. Każde spotkanie jest dostosowane do wieku i kondycji psycho – fizycznej grupy, ich dotychczasowej wiedzy na temat kultury i muzyki góralskiej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu program naszej audycji jest tak skonstruowany, aby żadne z dzieci się nie nudziły i wyniosły z zajęć jak najwięcej wiedzy. Na początku nasza kapela góralska KARPACKIE ZBÓJE uczy dzieci śpiewu oraz obrzędów góralskich, a następnie poprzez zabawy folklorystyczne oraz naukę tańców dzieci biorą aktywny udział w audycji. Prezentujemy dzieciom nasze stroje góralskie oraz instrumenty góralskie jak również uczymy ich słów gwarowych.

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

KRZEWIMY MIŁOŚĆ I PATRIOTYZM DO POLSKI

Od 2007 roku nasza kapela góralska znana jest z częstych występów w przedszkolach, wszelakiego rodzaju szkołach (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe, szkoły specjalne, szkoły muzyczne, licea plastyczne, szkoły wyższe, uniwersytety). Jesteśmy kapelą góralską z długoletnim doświadczeniem co pozwala na profesjonalną obsługę wszelakiego rodzaju imprez w każdej placówce edukacyjnej na terenie całego kraju. Mamy w swoich szeregach wodzirejów wspaniale prowadzących tradycyjną gwarą wszystkie imprezy edukacyjne. Co więcej mamy w zanadrzu wiele animacji i atrakcji, które wspaniale uświetnią Twoją imprezę! Dysponujemy własnym, profesjonalnym nagłośnieniem i sprzętem do wszystkich animacji. Podczas występu w dowolnej placówce edukacyjnej w Polsce krzewimy miłość do Polski, patriotyzm oraz promujemy bogatą kulturę góralską naszego kraju.

Kapela góralska - Oferta dla szkół i przedszkoli

MNÓSTWO MOŻLIWOŚCI

W naszym repertuarze jest całe mnóstwo programów edukacyjnych z regionalizmu dla dzieci i młodzieży, m.in. występy gawędziarza z akordeonem, multiinstrumentalisty – finalisty programu MAM TALENT z TVN Jacentego Ignatowicza, programy świąteczne, warsztaty regionalne, Janosikowy Turniej, kukiełkowe przedstawienie „Dawne życie na wsi od wiosny do jesieni„, spotkania z folklorem, spektakle góralskie, występ kapeli góralskiej, występ kapeli grającej na heligonkach, występ dudziarza grającego na dudach żywieckich lub na gajdach, spotkania z góralami itp., zbójnicki questing i wiele innych.

BAWMY SIĘ!

Bawmy się!

Sprawdź aktualną ofertę
Pozostała oferta kapeli Góralskiej

Dołącz do nas i baw się razem z nami! Hej!