Kuligi w beskidach

Oferta imprez okolicznościowych

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

KARPACKIE ZBÓJE – SYNONIM JAKOŚCI!

Serdecznie polecamy i zachęcamy przyjaciół / rodzinę solenizanta (imieniny, urodziny, rocznica, jubileusz, wieczór panieński czy kawalerski itp.) do zapoznania się i rezerwacji szerokiej gamy występów naszej kapeli góralskiej Karpackie Zbóje.

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z imprez okolicznościowych na naszym profilu  YouTube

Pytomy Wos piyknie na zbójeckie imprezy okolicznościowe z naszom kapelom! Haj!

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

INFORMACJE O NASZEJ KAPELI KARPACKIE ZBÓJE

Jeżeli organizujesz jakąś uroczystość w karczmie góralskiej, bądź też po prostu lubisz muzykę góralską, nie może zabraknąć na twojej imprezie naszego zespołu. Tradycyjna kapela góralska to często za mało, aby obsłużyć imprezę, która ma trwać dłużnej niż 3 godziny. Zatem mamy dla Państwa idealne rozwiązanie! Łączymy w sobie aż 4 funkcje:

  • tradycyjnej kapeli góralskiej, która przygrywa muzykę Karpat przy przywitaniu zacnych Gości, a także podczas wspólnych śpiewów i biesiady;

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

INFORMACJE O NASZEJ KAPELI KARPACKIE ZBÓJE

  • zespołu folkowo – coverowego gdzie muzyka taneczna grana na żywo w większości oparta na melodiach góralskich (muzyka górali beskidzkich, podhalańskich, pienińskich, muzyka słowacka, czeska, węgierska) i biesiadnych, wzbogacona znanymi coverami. Zastosowanie w muzyce góralskiej instrumentów elektronicznych otwiera nam nieskończenie wiele możliwości i nie pozwala się nikomu z nami nudzić;
  • DJ-a JANOSIKA, który gra na dyskotece w stylu FOLK-POLO muzykę elektroniczną na przemian z muzyką folkowo – coverową;
  • Niesamowicie ważną rolę odgrywa nasz gawędziarz / wodzirej, który mówi piękną gwarą, organizuje konkursy na góralską nutę, opowiada dowcipy, które poprawiają humory i samopoczucie wszystkich Gości.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

ZRÓŻNICOWANY REPERTUAR GÓRALSKI

Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i unikatowemu składowi możemy świetnie dopasować się do każdej sytuacji. Oto przykłady imprez w które idealnie wpisuje się akcent góralski:

  • imprezy firmowe i integracyjne (muzyka góralska, konkursy, tańce góralskie, zabawy z gawędziarzem / wodzirejem);
  • imprezy okolicznościowe (wesela, urodziny, chrzciny, prymicje itp. wzbogacone występem kapali góralskiej będą mile wspominane przez wszystkich gości);
  • dni miast, koncerty, dożynki, festyny, andrzejki, barbórki, biesiady piwne (profesjonalnie przygotowany program koncertowy muzyki górali beskidzkich, górali podhalańskich oraz górali pienińskich, regionalnej muzyki słowackiej, czeskiej i węgierskiej w tanecznych aranżacjach wzbogacona elektronicznym brzmieniem);

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

INFORMACJE O NASZEJ KAPELI KARPACKIE ZBÓJE

Zespół góralski i brygadę zbójnicką „Karpackie Zbóje” tworzą górale i góralki o bogatych muzycznych tradycjach rodzinnych. W składzie naszej kapeli znajdują się pasjonaci zbójnictwa, muzycy, gawędziarze i multiinstrumentaliści, piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, wodzirej – konferansjer i brygada krzepkich zbójników, organizujących inscenizowane napady zbójnickie na turystów. Nasza zbójnicka brygada (bursa zbójnicka) liczy już prawie 60 zbójników i frajerecek! Jesteśmy zbójnicką grupą rekonstrukcyjną, która pokaże Wam prawdziwy zbójecki świat! Wszyscy wywodzimy się z Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego oraz z regionu Pienin, Spisza i Podhala. Znamy i kochamy nasz karpacki region.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

ZBÓJNICKIE KLIMATY

Dawne góry bielsko – żywieckie (czyli obecny Beskid Śląski i Beskid Żywiecki) były przez 400 lat terenem o największym nasileniu zbójnictwa ludowego na całym łuku Karpat. Pisze o tym w swoim „Dziejopisie Żywieckim” znamienity wójt miasta Żywca (stolicy zbójnictwa karpackiego) Andrzej Komoniecki. Nasza zbójnicka pasja zrodziła się w 2007 roku, kiedy to został wyznakowany w Karpatach SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH – nasze dzieło.

Nasz zespół powstał w celu promocji szeroko pojętej góralszczyzny i tematyki zbójnictwa karpackiego. Naszą misją jest to, aby pokazać, że zbójnictwo to niematerialne dziedzictwo kulturowe Europy.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

INTEGRACJA PO ZBÓJNICKU!

W naszej muzyce słychać powiew wiatru halnego wiejącego znad Babiej Góry – „matki niepogód i zbójnickiego matecznika”, Pilska i Romanki, gdzie przez dziesiątki lat na śródleśnych polanach zbójnicy urządzali huczne biesiady, znad szczytów Klimczoka i Szyndzielni, gdzie swoje zbójnickie dwory wybudowali słynni bracia Klimczakowie oraz znad pasma Magurki Wilkowickiej, gdzie swoją kryjówkę miał zbójnik Rogacz. Podczas naszych występów poczują Państwo zapach kwitnących na karpackich polanach ziół, palącej się przy szałasie watry, usłyszycie nawoływania pasterzy pasących owce na karpackich halach. Przeniesiemy Państwa w mistyczny, zbójecki wymiar, gdzie oczyma wyobraźni zobaczycie dawne zbójnickie dzieje naszego regionu.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

MUZYKA GÓRALSKA W NIETYPOWEJ ARANŻACJI

W naszej muzyce znajdują się elementy kultury wołoskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że górale, jak i zbójnicy wywodzą się z plemion wołoskich, które przywędrowały w Beskidy w XV wieku, zasiedlając te tereny i wprowadzając na beskidzkie hale owce, które są bardzo charakterystycznym elementem beskidzkiego krajobrazu. Nasza muzyka poprowadzi Państwa przez Polskę, Słowację, Czechy, Ukrainę, Rumunię i Węgry, gdzie wiedzie jeden z najdłuższych w Europie szlaków kulturowych – Szlak Zbójników Karpackich. W swoim programie artystycznym prezentujemy zbójnickie melodie w oryginalnym brzmieniu, gramy głównie muzykę góralską z regionu Beskidów, Pienin i Podhala. W naszym repertuarze znajdują się również piękne utwory z regionu Orawy i Spisza.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

KULTUROWE DZIEDZICTWO KARPAT

W skład naszego zbójeckiego instrumentarium wchodzą m.in: skrzypce, gęśle, złóbcoki, akordeon, kontrabas, heligonki, dudy żywieckie, instrumenty pasterskie, multanki i zbójecka piła do gry.

Nasz zespół ukazuje piękno góralskiej muzyki oraz bogatą spuściznę kulturową Karpat. Z nami poznasz smak zbójnickiej przygody. Zaśpiewamy całe mnóstwu unikatowych zbójnickich przyśpiewek w oryginalnym brzmieniu, opowiemy legendy zbójnickie, nauczymy Was tańca zbójnickiego i pokażemy jakie są elementy stroju prawdziwego zbójnika. Nasz zespół wyspecjalizował się w organizacji zbójnickich imprez okolicznościowych w Polsce jak i za granicą.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

GÓRALSZCZYZNA PEŁNĄ PARĄ!

Nasze zbójnickie eventy okolicznościowe organizujemy podczas kuligów, biesiad góralsko – zbójnickich, wyjazdów szkoleniowo – integracyjnych, konferencjach, bankietach, weselach oraz na wycieczkach Szlakiem Zbójników Karpackich. Nasza kapela góralska realizuje ponadto edukacyjne programy artystyczne dla dzieci i młodzieży, które prezentują kulturę i zwyczaje regionu górali karpackich. Na naszych zbójnickich imprezach usłyszycie wesołe śpiewy, góralską muzykę, śmiech góralskich dziewcząt i pokrzykiwania harnasia wymachującego w rytm muzyki zbójecką ciupagą lub palicą. Nasze występy zapewniają wesoły góralsko – zbójnicki klimat pełen humoru, tańca, wspólnych zabaw i śpiewów z publicznością.

Kapela góralska - Oferta imprez okolicznościowych

NASZ WYSTĘP UŚWIETNI TWOJĄ IMPREZĘ!

Naszą zbójnicką ofertę imprez kierujemy do osób, które chcą uświetnić każdą imprezę okolicznościową w Beskidach jak i na terenie całej Polski. Nasz występ możemy zorganizować w dowolnym hotelu, pensjonacie, restauracji, tawernie, w domu solenizanta, w karczmie góralskiej, w plenerze, w szkole czy innej placówce edukacyjnej.

Zapraszamy WAS do wspólnej zbójnickiej zabawy. Chwile spędzone z naszą kapelą na zawsze pozostaną w waszej pamięci. Do zobaczenia na Waszej wymarzonej imprezie! Haj! Dojedziemy do Was w każdy – nawet najdalszy zakątek naszego kraju! Rezerwacja jest bardzo prosta i odbywa się ON – LINE. Czekamy na rezerwację i zapraszamy do współpracy! Hej!

BAWMY SIĘ!!!

Bawmy się!

Sprawdź aktualną ofertę
Pozostała oferta kapeli Góralskiej

Dołącz do nas i baw się razem z nami! Hej!