Kuligi mikołajkowe

ho, ho, ho!

Jak co roku w naszej zbójeckiej chacie odbywać się będą nieszablonowe, nietypowe imprezy MIKOŁAJKOWE z kuligiem w towarzystwie rdzennych górali i prawdziwych zbójników. Nie może obyć się też bez prawdziwego św. Mikołaja, który rozda dzieciom piękne podarki. Oczywiście jak dzieci były grzeczne! :))

Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia maluchy otrzymują od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Spraw aby Twoje dzieci były szczęśliwe i z okazji MIKOŁAJEK zarezerwuj u nas kulig mikołajkowy z kapelą góralską KARPACKIE ZBÓJE oraz z wizytą samego świętego Mikołaja!

Nasz Mikołaj na kuligu mikołajkowym ma długą, białą brodę, nosi czerwony płaszcz i charakterystyczną czapkę z ogromnym pomponem. Dźwiga ciężki wór wypełniony po brzegi prezentami i nie musi martwić się transportem, gdyż jego latające renifery wszystko ogarniają.

Postać św. Mikołaja została wykreowana i spopularyzowana w latach 30. XX wieku przez koncern Coca-Cola, jednak prawdziwy św. Mikołaj z Miry – święty katolicki i prawosławny na ikonach lub obrazach przedstawiony jest jako mężczyzna trzymający pastorał, noszący mitrę i długą, czerwoną szatę biskupią. Ten wizerunek św. Mikołaja znacznie odbiega od tego co znamy z telewizji.

Najstarsze przekazy o biskupie pochodzą z VI wieku. Według legendy, Mikołaj urodził się w 270 roku w Patarze, a zmarł 6 grudnia 345 lub 352 roku w Mirze. Wsławił się pomocą biednym i potrzebującym.

W wigilię tego dnia, na cześć Mikołaja, wręcza się dzieciom drobne upominki. Ten wzruszający zwyczaj ma być wspomnieniem świętego z Miry, który w średniowieczu nazywany był patronem dzieci. W wielu dokumentowanych od XV wieku źródłach europejskich (w tym także polskich) znajdziemy informację, że odwiedzał on i obdarowywał tylko grzeczne dzieci, a niegrzeczne… uderzał pastorałem. Dziś, całe szczęście, nikt mnie mówi już o wymierzaniu kary atrybutem biskupów. Za to w nocy z 5 na 6 grudnia drobne upominki lądują pod poduszkami najmłodszych, ale często też w ich butach lub dużych, świątecznych skarpetach.

Mikołajki w Polsce obchodzimy 6 grudnia. Co do tego wszyscy jesteśmy zgodni. Niezależnie od tego, kto i kiedy przynosi prezenty (na Górnym Śląsku jest to Dzieciątko, na Śląsku Cieszyńskim – Aniołek, na Dolnym Śląsku – Gwiazdka, w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu – Gwiazdor, a na wschodzie Polski – Dziadek Mróz) warto pielęgnować tę magiczną tradycję. Nie tylko dzieci na nią czekają. Rodzice również!

Na naszym mikołajkowym kuligu czeka na Was wiele góralskich, folkowych i zbójnickich atrakcji! W naszej chacie góralskiej skocznie przygrywać będzie góralska kapela KARPACKIE ZBÓJE tworząc niezapomniany klimat, będzie palić się iskrząca watra (ognisko) a jeśli pogoda pozwoli dzieci będą mogły ulepić bałwana na polance obok naszej koliby góralskiej. Podczas biesiady mikołajkowej główną atrakcją będą odwiedziny samego św. Mikołaja z którym dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcie. Każde z dzieci dostanie śliczny podarek.

Zapraszamy do spędzenia MIKOŁAJEK w góralskich, folkowych i zbójnickich klimatach z MIKOŁAJEM, gawędziarzem, kapelą góralską Karpackie Zbóje i doskonałym jadłem i napitkiem. Na naszą MIKOŁAJKOWĄ imprezę nie musisz się martwić o swoją fryzurę czy strój. U nas panują iście zbójeckie klimaty! Wystarczą dobre, ciepłe, sportowe buty, sweter, ciepła kurtka na kulig, czapka, rękawiczki i chęć do zabawy góralami, zbójnikami i św. Mikołajem! Hej!

KULIGI MIKOŁAJKOWE to nie lada atrakcja dla rodzin z dziećmi. Kiedy zbliża się grudzień, wszystkie dzieci wyczekują przedniej świątecznej zabawy z wyjątkowym gościem w czerwonym ubraniu. A jeszcze jak przypadkiem zjawi się na kuligu to HO HO!

Jako, że w tym okresie wszyscy wręczają i dostają piękne prezenty podaruj kulig mikołajkowy ukochanej osobie i zrób mu niesamowitą frajdę na początku sezonu zimowego. Pierwszy mróz szczypiący w noski, padające płatki śniegu, rozgwieżdżone niebo, piękny księżyc, dźwięk dzwoneczków i latające, wesołe iskierki z ogniska przywołają magiczną atmosferę Mikołajek.

Z racji tego, że święty Mikołaj jest patronem dzieci zaserwuj swoim pociechom tak wyjątkową atrakcję! Na pewno będzie mnóstwo zabawy i frajdy!

Sam święty Mikołaj z bajkowymi elfami zawita na Wasz kulig i obdaruje grzeczne dzieci owocami, orzechami, ciastkami czy cukierkami. Warto mieć ze sobą świąteczną skarpetę, bo może coś smakowitego w magicznych okolicznościach się tam znajdzie?

Na kuligu przy blasku pochodni rozświetlimy wspólnie drogę przybyszowi z Laponii! HEJ! A może zamiast koni na kuligu ciągnąć sanie będą same renifery???

Zapraszamy właśnie Ciebie na kuligi mikołajowe w Beskidy! Gwarantujemy mnóstwo góralskich, folkowych, zbójnickich i mikołajkowych atrakcji! Przekonaj się i zarezerwuj swój kulig już teraz!

Wspaniały pomysł na spędzenie MIKOŁAJEK na kuligu w góralsko zbójeckich klimatach!

REZERWUJ OFERTĘ KULIGÓW MIKOŁAJKOWYCH PONIŻEJ ZJEŻDŻAJĄC SUWAKIEM W DÓŁ!

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Witamy Was serdecznie na naszej stronie KULIGI W BESKIDACH. Strona KULIGI W BESKIDACH.PL to odpowiedź dla tych, którzy marzą o prawdziwym, tradycyjnym kuligu saniami w najpiękniejszych beskidzkich dolinach. Z nami przeżyjesz wyjątkowe chwile w Beskidach, które na długo zapadną Ci w pamięci. Zadowolenie Turystów i lokalnych mieszkańców Beskidów to nasza misja. Wyróżnia nas najwyższa jakość na każdym etapie świadczenia usług.

Na naszej stronie zarezerwujecie kuligi aż w czterdziestu lokalizacjach w Beskidzie Żywieckim (Zawoja, Zubrzyca Górna, Koszarawa, Korbielów, Kamesznica, Milówka, Żabnica, Węgierska Górka, Przybędza, Zwardoń, Rycerka Górna i Dolna, Sopotnia Wielka i Mała, Soblówka, Ujsoły), Beskidzie Śląskim (Istebna, Koniaków, Jaworzynka, Brenna, Szczyrk, Ustroń, Wisła – Dolina Białej Wisełki oraz Doliną Gościejowa, Jaworze koło Bielska Białej, Lipowa – Dolina Zimnika), Beskidzie Małym (Międzybrodzie Żywieckie, Międzybrodzie Bialskie, Targanice, Kocierz).

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Znajdziecie tutaj oferty tanich kuligów, jak również kuligów droższych, a nawet typu PREMIUM / VIP (dla firm i korporacji). Każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny kuligów wahają się od 80 zł / os aż do prawie 200 zł / os. w zależności od tego jaki kulig wybierzecie, z jakimi atrakcjami, jakim menu oraz w jakiej miejscowości. Jesteśmy w stanie zorganizować kulig nawet dla 250 osób na raz.

Jesteśmy oficjalnym, certyfikowanym organizatorem kuligów w Beskidach, co daje Wam pewność najwyższej jakości świadczonych usług przez cały rok. Organizujemy tradycyjne kuligi zimowe na saniach, a wiosną, latem i jesienią – zielone kuligi na pięknie przystrojonych wozach drabiniastych. Na naszej stronie znajdziecie oferty na kuligi halloween, kuligi andrzejkowe, mikołajkowe, wigilie firmowe z kuligiem, kuligi bożonarodzeniowe, kuligi sylwestrowe, noworoczne, karnawałowe, walentynkowe, feryjne oraz z okazji dnia kobiet.

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Kuligi na naszej stronie pogrupowane są również tematycznie dla wielu grup docelowych. Stworzyliśmy obszerną ofertę kuligów dla firm i korporacji, kuligi typu VIP / PREMIUM, kuligi z napadem zbójnickim, kapelą góralską Karpackie Zbóje, wodzirejem / gawędziarzem, kuligi z dyskoteką w stylu FOLK – POLO z pokazem laserów i karaoke, kuligi dla seniorów, kuligi dla szkół i przedszkoli, kuligi rodzinne, kuligi dla singli, kuligi specjalne i wiele innych.

 

 

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Nasze kuligi są niezwykłe, ponieważ obudowane są wielością atrakcji takich jak biesiady z kapelę góralską Karpackie Zbóje, zabawami integracyjnymi z wodzirejem / gawędziarzem, zabawą taneczną z zespołem dancingowo – biesiadnym Folk Zbóje, organizacją profesjonalnego napadu zbójnickiego, pokazem tańca zbójnickiego, dyskotekami z karaoke po góralsku w stylu FOLK POLO z DJ Janosikiem, występem dudziarza na dudach żywieckich lub na gajdachdegustacją regionalnych alkoholi, serów i wędlin i smakołykami kuchni regionalnej, pieczeniem świniaka / dzika / jagnięcia. Wielu klientów życzy sobie samą biesiadę góralską bez kuligu. Tymi atrakcjami zajmuje się grupa GÓRALI i ZBÓJNIKÓW.

 

 

 

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Jeśli ktoś chciałby wypożyczyć sobie góralski / zbójnicki czy folkowy strój na nasz kulig nie ma problemu! Zapraszamy do naszej wypożyczalni strojów góralskich Na naszej stronie internetowej zarezerwujecie również zimowe atrakcje dla firm takie jak: zimowe wędrówki na rakietach śnieżnych, ski tury, zajęcia typu pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne, szkolenia lawinowe, nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie, zawody narciarskie, śnieżne safari skuterami, quady zimą, snowrafting, snowtubing, zimowa strzelanka paintballowa, zimowy Off Road, kula zorbingowa, zimowe zajęcia teambuildingowe, olimpiady zimowe z kapelą góralską, psie zaprzęgi Husky, rzeźba w lodzie.

Nowością są wyjazdy na narty na Podhale, w Tatry oraz na termalne źródła do Chochołowa (Termy Chochołowskie), Szaflary (Gorący Potok, Termy Szaflary), Białki Tatrzańskiej (Termy Bania), Bukowiny Tatrzańskiej (Termy Bukovina).

KULIGI W ZBÓJNICKIM ELDORADO!

Współpracujemy w tym zakresie z licencjonowanym biurem podróży Beskidzkim Centrum Turystyki oraz doświadczonym przewodnikiem beskidzkim Karpackim Gazdą. Nasza Firma pomaga również w rezerwacji noclegów w Beskidach a także transportu na kulig z dowolnego miejsca w Polsce dla grup (busy, autokary). Tą działką zajmuje się biuro podróży Żywieckie Centrum Turystyki i Kultury.

Zarezerwuj KULIG teraz i ciesz się najpiękniejszą, zimową przygodą w Beskidach – wystarczy 1 minuta!

Wybierz atrakcję, KUP a bilety otrzymasz od razu na maila!

BAWMY SIĘ!

Zaufaj profesjonalistom!

Nasza firma pracuje na swoją reputację blisko 15 lat.
Nie składamy obietnic bez pokrycia.

Super
opinie

Gwarancja jakości
obsługi

Lata
doświadczenia

Bilety na nasz kulig szybko się wyprzedają. Rezerwując ONLINE masz gwarancję dostępności i najniższej ceny. Wybierz miejscowość, ilość osób, termin, ewentualne świadczenia dodatkowe, uzupełnij swoje dane i dokonaj płatności.

Proste, szybie i bezpiecznie!

Jesteśmy niezależni od warunków pogodowych. Kuligi zielone i białe odbywają się przez cały rok od wiosny do zimy. W razie braku śniegu organizujemy kuligi na bryczkach lub wozach drabiniastych z kołami. Każdy z naszych zaprzęgów jest zadaszony i chroni kuligowiczów przed śniegiem, wiatrem lub deszczem. Na każdym znajdują się ciepłe koce do okrycia.

Jak zarezerwować imprezę w naszym systemie rezerwacji imprez? Nic prostszego!

Klikasz w odpowiedni banerek, wybierasz odpowiednią ilość biletów normalnych (ewentualnie ulgowych w niektórych opcjach), przechodzisz do koszyka zakupów klikając w zielony koszyk, wybierasz datę i godzinę imprezy, klikasz DALEJ, jeśli są to wybierasz opcje dodatkowe do kuligu (np. napad zbójnicki, kapela góralska, gawędziarz, DJ Janosik itp.), klikasz DALEJ podajesz swoje dane takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz mail (TELEFON, DANE I MAIL MUSZĄ BYĆ POPRAWNE ABY SYSTEM PRZYJĄŁ REZERWACJĘ - JAK PODASZ ZŁEGO MAILA, POTWIERDZENIE REZERWACJI NIE SPŁYNIE CI NA WSKAZANEGO MAILA - DLATEGO PROSIMY O DOKŁADNE SPRAWDZENIE DANYCH), możesz ponadto poprosić nas o wystawienie faktury wpisując w rubrykę wszystkie dane Twojej firmy z NIPem a my wyślemy fakturę na Twojego maila. Dalej trzeba KLIKNĄĆ: Zapoznałem się i akceptuję Regulamin sprzedaży, Politykę prywatności oraz Regulamin Kuligi w Beskidach a system przekieruje Cię automatycznie do płatności BlueCash. Można za kulig zapłacić BLIKIEM lub z dowolnego banku a także kartą kredytową. Po zapłaceniu od razu na wskazany przez Ciebie adres mailowy przychodzi potwierdzenie rezerwacji z całym programem imprezy i informacjami technicznymi. Rezerwacji nie trzeba drukować na imprezę, gdyż nasi pracownicy mają listy uczestników imprezy. Życzymy udanych rezerwacji i wspaniałej zabawy! TO TAKIE PROSTE :)))