Kuligi w beskidach

Kapela Góralska

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil z brygadą i kapelą góralską Karpackie Zbóje!

Grupa folklorystyczna, brygada zbójnicka i kapela góralska Karpackie Zbóje istnieje od 2007 roku. Od początku swej działalności towarzyszy różnym imprezom w kraju i zagranicą, wykonując program oparty na muzyce górali Beskidu Żywieckiego i regionów ościennych (Pieniny, Podhale, Orawa, Beskid Mały i Beskid Śląski). W repertuarze zespołu znajdują się także pieśni słowackie i węgierskie, jak również cała gama utworów popularnych i biesiadnych. Zasadniczą część repertuaru stanowią utwory wokalno – instrumentalne. Cały program charakteryzuje duża dynamika i różnorodność. Zależnie od okoliczności i potrzeb program urozmaicamy zabawami, nauką tańca góralskiego oraz gawędą i humorem góralskim.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Nasza kapela nie jest zwykłym zespołem. Swoją twórczością pragniemy nie tylko ubogacić najważniejsze wydarzenia z Państwa życia, jakimi są między innymi wesela, rocznice, imprezy integracyjne, ale także chcemy nawiązać do niezwykłej tradycji i sztuki folklorystycznej naszego karpackiego regionu. Wielkim atutem naszej kapeli jest prawdziwość przekazu. Wszyscy członkowie zespołu pochodzą bowiem z rejonów karpackich. Tym samym wychowani zostali w tradycyjnych rodzinach, dbających o podtrzymanie starych zwyczajów i obyczajów naszych dziadów i pradziadów. Wszystkie wykonywane przez nas utwory zostały opracowane w sposób nawiązujący do tradycji karpackiej, ale we współczesnym brzmieniu. Na scenie nasza kapela może mieć oblicze tradycyjnej kapeli góralskiej lub współczesnego zespołu woklano-instrumentalnego. Z powodzeniem prezentujemy repertuar zarówno folkowo-biesiadny jak i znane oraz najnowsze covery muzyki rozrywkowej – polskiej i zagranicznej.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Nasz zespół jest otwarty na propozycje organizatorów imprez co do rodzaju repertuaru, składu muzycznego grupy, czasu trwania imprezy itp. Posiadamy własnego busa i profesjonalny sprzęt estradowy i oświetleniowy. Brygada Karpackie Zbóje to grupa pasjonatów góralszczyzny, dla których pielęgnowanie tradycji i obrzędów swoich przodków, przekazywanie obyczajów młodszemu pokoleniu, gra na unikatowych instrumentach ludowych stały się sensem życia. W skład naszej Brygady wchodzą artyści ludowi (muzycy, tancerze, aktorzy, barmani) jak również muzykanci i gawędziarze.

Nasza kapela góralska Karpackie Zbóje to przede wszystkim grupa energicznych i dobrze zgranych pod względem charakterów ludzi! To zgranie przenoszą na scenę i kontakt z ludźmi. Posiadamy szeroki wachlarz piosenek góralskich z różnych regionów górskich Polski i Słowacji.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Nasze muzykowanie w obecnym składzie rozpoczęło się w 2007 roku. Każdy z nas od najmłodszych lat gra, śpiewa lub tańczy w zespołach i kapelach góralskich z naszego regionu. Gramy głównie na instrumentach smyczkowych, co w znakomity sposób podkreśla specyficzny charakter muzyki góralskiej. Oczywiście nie jest nam obca muzyka sąsiednich krain, a dla gości lubiących pośpiewać gramy także piosenkę biesiadną. W miarę potrzeb poszerzamy nasz skład o twórców ludowych, gawędziarzy oraz tancerzy z zespołu regionalnego. Współpracujemy z większością muzyków i folklorystów z naszego regionu. Nasza kapela góralska składa się między innymi z osób które wchodzą w skład bardzo popularnego w naszych stronach zespołu grającego muzykę współczesną we własnych aranżacjach, co dodatkowo wzbogaca nasz repertuar.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Stąd, oprócz muzyki góralskiej, oferujemy Państwu oprawę muzyczną imprezy w stylu góralskim przeplataną blokami muzyki rozrywkowej. Taka forma wyjątkowo dobrze sprawdza się na uroczystościach okolicznościowych typu: wesela, bankiety, imprezy integracyjne, itp.

Od roku 2007 zagraliśmy na niezliczonej ilości różnego rodzaju imprez, pokonując przy tym tysiące kilometrów zarówno w kraju jak i za granicą.

Nasze doświadczenie pozwala zagwarantować, że spotkanie z nami utkwi na długo w Państwa pamięci i pozostawi wiele miłych i radosnych wspomnień oraz przybliży niespotykaną nigdzie na świecie kulturę góralską.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Z przyjemnością zagramy imprezy: plenerowe, eventowe, okolicznościowe (wesela, prymicje, chrzciny, urodziny, przywitanie zacnych Gości na lotnisku itp.). W ofercie muzycznej naszego zespołu znajduje się:

• obsługa muzyczna imprez okolicznościowych : przyjęcia rodzinne, wesela, gale, bankiety, biesiady góralskie itp.);
• koncerty coverowo – folkowe;
• występy kapeli góralskiej;
• obsługa imprez firmowych i integracyjnych;
• obsługa muzyczna podczas takich uroczystości jak bale karnawałowe, sylwestrowe czy andrzejkowe;
• oprawa muzyczna w kościele.

Górale mają we krwi talent muzyczny. Nie tylko wyśpiewują przyśpiewki, ale także grają charakterystyczne melodie. Od najmłodszych lat uczą się folkloru góralskiego.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Chcesz iście po zbójnicku ugościć pracowników swojej Firmy? Masz ważnych Gości zagranicznych, delegatów, strategicznych Klientów? Organizujesz szkolenia, konferencje? Potrzebujesz dodatkowych oryginalnych, jednych w swoim rodzaju atrakcji? My je Państwu dostarczymy w iście zbójeckim wymiarze z maXymalną dawką zbójnickiej adrenaliny! Nasz zbójnicki produkt turystyczny jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i świetnie sprawdza się np. na BIESIADACH PIWNYCH organizowanych przez związki zawodowe KOPALNI. Zadzwoń do nas pod numer +48 531 557 086 lub napisz: kontakt@karpackiezboje.pl

Zgłoś się do Nas! Gwarantujemy najwyższy możliwy poziom zbójnickiego, góralskiego eventu.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Nasza brygada zbójnicka liczy już 70 zbójników i góralek w kompleksowych, góralskich i zbójnickich mundurach i strojach, w pełnym rynsztunku (pistolce, palice, ciupagi, noże zbójeckie, wałaszki). Specjalizujemy się w imprezach firmowych, imprezach integracyjnych, biesiadach piwnych, zarezerwujemy Wam noclegi w hotelach, pensjonatach, zorganizujemy biesiadę w regionalnych karczmach, kuligi letnie i zimowe, zbójnicki i góralski catering, wycieczki na baseny termalne, wycieczki w góry i ciekawe zakątki Beskidów, Podhala, Pienin, Orawy, Spisza, Bieszczadów, Gór Świętokrzyskich i innych atrakcyjnych zakątków Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Węgier, czyli tam gdzie wyznakowany jest Szlak Zbójników Karpackich.

O NASZEJ KAPELI GÓRALSKIEJ

Zorganizujemy Wam zwiedzanie ciekawych muzeów, pracowni twórców ludowych, ogniska w szałasach z muzyką góralską i zbójnickimi bajarzami, gawędziarzami, śpasy góralskie, kabaret góralski iście po zbóju, naukę tańca zbójnickiego, napady zbójeckie, DJ Janosika, karaoke po góralsku.

Nie zwlekaj tylko już teraz zarezerwuj swoją wymarzoną imprezę integracyjną!

Zapraszamy na nasze strony internetowe:

Rezerwacja imprez: INFOLINIA: + 48 531 557 086

BAWMY SIĘ!!!

Bawmy się!

Dołącz do nas i baw się razem z nami! Hej!